Vloženo

Plátěné tašky Uchopytel – o čem to celé je

Ptáte se, co to vlastně ten Uchopytel je? Uchopytel jsou plátěné tašky. Ale co za tím vším stojí? Kdo je navrhuje? Kdo tvoří? Co si o nich myslí? Jaký má světový názor? Pojďme nakouknout za oponu!

Co to je Uchopytel?

Uchopytel je autorským projektem Elišky a Jakuba. Už je nebavilo spoléhat na tvorbu ostatních, a tak se pustili do práce. Plátěná taška byla jasnou volbou. Je něco jako plátno pro malíře. Čistá plocha vybízející ke kreativitě.

Jak probíhá tvorba?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Začíná to společným rozvíjením nápadů. Jakub usedá k papíru a dělá první náčrty. Vzápětí zapíná počítač, otevírá grafický program a nápad se postupně mění v realitu (prozatím ve virtuální).

Eliška mezitím pečlivě pere lněnou látku. Pak usedá k šicímu stroji a proměňuje ji v plátěné tašky. Pohrává si i s menšími vychytávkami a do tašky přibývá praktická kapsa. Pak připravuje bavlněné tašky.

Nastupuje fáze „sítotisk“. Jakub vytváří šablonu a síto a míchá barvy. Vzápětí opět spojí síly s Eliškou a společně se pouští do tisku. A to už je tvorba opravdové reality. Pod rukama jim vzniká produkt jejich fantazie.

Jaká je za tím myšlenka?

Dnešní svět je natolik složitý, že je těžké si o něm vůbec něco myslet. A tak ti dva prostě tvoří a svou tvorbou se ho snaží udělat jednodušší a příjemnější k životu.

Proto se rozhodli vyrábět věci minimalistické. Jednoduché tašky s motivy z jednoduchých linií. Ale nezapomněli ani na zákonitosti všehomíra. A tak v jejich grafice nechybí ani trocha té matematiky. Vládne tu poměr zlatého řezu, který tak lahodí lidskému oku i duši.

Pojďme se seznámit!

Eliška a Jakub

Eliška a Jakub jsme my dva. Jsme mladí, plni ideálů a energie do života. A jsme rádi, že jste tu s námi!

Tak už nás znáte… A teď je řada na vás. Pokud máte něco na srdci, sdělte nám to v komentářích nebo nám napište. A chcete-li nás vidět naživo, přijďte na některou z akcí, kterých se účastníme. Hned první příležitost budete mít na Dyzajn marketu 21. a 22. 3. 2015. O dalších akcích a našich aktivitách vám budeme povídat tady nebo na naší facebookové stránce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>